Pośrednik kredytowy

Pośrednik kredytowy i wniosek do kilku banków, to naprawdę ma sens !

Pośrednik kredytowy
Pośrednik kredytowy

Pośrednik kredytowy niezastąpiony pomocnik 🙂

Jako pośrednik kredytowy postaram się drogi czytelniku przekonać Cię do Swojej tezy, zatem zaczynamy :

  • Wniosek kredytowy do więcej niż jednego banku ?
  • Czy poniosę dodatkowe koszty ?
  • Jak dużo więcej formalności mnie czeka ?

Składając wniosek do więcej niż jednego banku nie ponosimy dodatkowych kosztów ! Chyba że czas potraktujemy jako pewien rodzaj kosztu… Złożenie wniosku jest bezpłatne :).

Jeśli chodzi o same formalności to pośrednik kredytowy zajmuje się tą kwestią kompleksowo, w związku z czym zyskujemy wiele korzyści. Dodatkowo dzięki pośrednikowi kredytowemu oszczędzamy koszt w postaci straconego czasu.

Ale czy to ma sens ?

Zasadniczą i najważniejszą kwestia jest to, iż nigdy nie możemy mieć pewności, że dany bank zechce nam udzielić kredytu. Istnieje wiele przesłanek, na podstawie których bank może nam odmówić kredytu. Składając wniosek do kilku instytucji zyskujemy większe prawdopodobieństwo uzyskania kredytu. Dodatkowo jeśli korzystamy z usług pośrednika kredytowego lub doradcy kredytowego, to zyskujemy ekspercki pogląd na naszą kondycję finansową. Ma to dość istotne znaczenie w tak delikatnych kwestiach jak kredyt hipoteczny.

Czyli minimalizujemy ryzyko, ale czy coś jeszcze ?

Tak 🙂 Jeżeli uzyskamy pozytywną decyzję np. w 2 bankach to możemy negocjować np. obniżenie prowizji lub niższą marżę. Nawet jeśli nie jesteś osobą lubiącą negocjować w tak delikatnych kwestiach to zdaj się na eksperta.

Dodatkowym argumentem przemawiającym za kilkoma wnioskami jest czas. Możemy wybrać bank, który szybciej zrealizuje nasze marzenie o własnym miejscu do życia. Nie jest to bez znaczenia ponieważ niejednokrotnie ważność dokumentów, czy obecna optymalna sytuacja finansowa może zwiększać prawdopodobieństwo uzyskania finansowania.

Kolejną kwestią nie mniej ważną jest możliwość porównania umów, dzieje się tak, ponieważ banki wysyłają nam wzory umów do zweryfikowania. Potrafią się one różnić warunkami, co w przypadku kredytów na długi okres ma ogromne znaczenie. Jeżeli kredytobiorca nie chce się zajmować analizowaniem umów to pośrednik kredytowy zrobi to za niego za darmo.

Jeżeli w tym krótkim poście/artykule przekonałem Ciebie mój drogi czytelniku do słuszności składania wniosków do kilku banków przy zerowym koszcie takiej operacji, to zachęcam do umówienia się na spotkanie.

KKredyt Krzysztof Król.

1 thought on “Pośrednik kredytowy i wniosek do kilku banków, to naprawdę ma sens !”

  1. Panie Krzysztofie, bardzo dobry artykuł 🙂 Również polecam złożenie wniosku o kredyt hipoteczny do kilku banków. Nie raz spotkałam się z klientami, którzy zaufali swojemu bankowi i tylko w nim złożyli wniosek. Niestety po dość długim czasie oczekiwania okazywało się, że otrzymali decyzję negatywną. Nawet jeżeli jesteśmy nastawieni na „nasz bank” to i tak proponuję jako ekspert kredytowy, aby awaryjnie złożyć wniosek do kilku banków. Dzięki temu jest większa szansa na otrzymanie korzystniejszego kredytu. Współpracując z dobrym pośrednikiem kredytowym, klient nawet nie odczuje tego, że składa wniosek do kilku banków. To pośrednik bierze na siebie obowiązek przygotowania formularzy. O tym jak się przygotować do kredytu hipotecznego napisałam na moim blogu 🙂 https://bwnieruchomosci.pl/jak-przygotowac-sie-do-kredytu-hipotecznego/ Zapraszam 🙂

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *